Açık Lise Kayıt Yenileme Süresi Uzatıldı

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme işlemleri uzatıldı.

Açık Öğretim Lisesi Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamayla kayıt yenileme işlemlerinin 25 Mayıs Cuma gününe uzatıldığını duyurdu.

Daha önce Kayıt Yenileme için son tarih 20 Mayıs 2018 olarak belirtilmişti.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Kayıt Yenileme Süresi Uzatıldı (6 Yorum)

    • Merhabalar, ek sınav mezuniyetine az kalmış öğrencilere tanınan bir haktır. Mezuniyet için az bir krediniz kalmışsa bu sınavla alabilirsiniz. Genellikle 2 şartı vardır ek sınavın. en az 8 dönem ve 157 kredi sahibi olmak. Kredi şartı değişiklik gösterebiliyor. Bazen geçen yıl olduğu gibi kredi şartını kaldırabiliyorlar.

  1. Ben 17 yaşındayım açık öğretim lisede 1.sınıf okuyorum seneye 18 yaşımda olucam halk egitimden ogrenci belgesi alıp ehliyet alabilirmiyim lise mecbur unu gerçek bilgiler olması çok önemli benim için arkadaşlar cevaplarinizi bekliyorum? ??????

    • Merhabalar, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 76. Maddesine göre ilkokul mezunu iseniz ehliyet alabilirsiniz. Ehliyet almadan önce sizden istenilen belgelerde ilkokul yada lise diploması gibi belgeler istemektedir. Dilerseniz ilkokul dilerseniz lise diplomanızı verebilirsiniz.

  2. Merhabalar ben hem acik hemde yuzyuze egitimi tamamladim 284 kredim var butun kredilerimde tam neden halen daha mezun etmiyolar ne bekliyorlar