Açık Lise ile İlgili Sorularıma Nasıl Cevap Alırım?

Açık Öğretim Lisesi Hakkında Sormak İstediğiniz Soru Paylaşım Alanı

Açık Lise ilgili bilmek istediğiniz tüm soruları bu platforma atabilirsiniz.

Bir Sorum Var için buraya tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise ile İlgili Sorularıma Nasıl Cevap Alırım? (10 Yorum)

 1. aol dayım 110 kredim var şimdi maol a geçersem kaç yıl okucam yani zorunlu derserm 31 bunlar bitince mezun olurummu tşekkürler

  • Ek Sınav 8. Dönem ve toplam bitirmesi gereken krediden 35 ve daha az kredisi kalan öğrenciler girebilir. Önceki yıllarda sadece 8. dönem şartı var iken şuan kredi şartıda konuldu.

 2. Benim 123 kredim var ve geçen sene başladım toplam zorunlu dersin 12 martta yapılcak olan üniversitesi sınavına girebilirmiyim? Kac senede bite bilir lise ?

  • Açık lise döneminiz kaç? Ortak zorunlu dersleriniz kalmaz ise size gerekli olan 2 sınav yani 69 kredi, Ocak ve marttaki sınavda bitirebilirsiniz. Diyelim alamadınız o zaman haziran o da olmadı Agustos ek sınav o da olmazsa Eylül ek 2 sınavı kısaca mezun olursunuz bu yıl sonunda.

 3. merhaba benim 116 kredim var yeni eylulde kayıt oldum lise 3ten gecis yaptim şunu öğrenmek istiyorum 192 kredi olup diplomamizi aldıktan sonra mi ygsye girebiliriz ??

 4. Ben açık lise mesleki ögrencisiyim
  Ben bölümüm elektrik elektronik okuyorum benim açık lise kıredim 58 dır sizce dönemim de 9 dönem benim sizce. Acik lise sınavlarıyla uğraşmak istemiyorum yorum çünkü direk orta öğretim KPSS önlisans sınavına hazırlanacağını biteremdim bilirmiyim hiç çalışmadan açık lise sınavlarını ayrıca okul olarak kaç sınıf damiyim diye sorsanız 10 yeni bitirdim. Şimdi 11 ilk dönemini okuyorum

 5. Bide direkmen KPSS seseye de girmeden
  Kendi bölümünden mezun olursam direk
  İş sahibi olabilir miyim