Açık Lise TV, Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan öğrencilere yönelik hazırlanmış bir platformdur.

Son yıllarda 3 milyona yaklaşan öğrenci sayısıyla popülerliği gittikçe artan Açık Öğretim Lisesi’nde ders içeriklerinin yetersiz olması bu alanda büyük bir ihtiyaç ortaya çıkardı. Açık Lise TV, bu ihtiyaçlar doğrultusunda öğrencilere yönelik ders anlatımlarına 2016 yılında aktif olarak başladı.

Kısa bir süre içerisinde binlerce öğrenci tarafından kullanılmaya başlayan Açık Lise TV, artan talep doğrultusunda dev bir “Uzaktan Eğitim” platformuna dönüştü. Uzman öğretmen kadromuzla Açık Lise öğrencilerine desteğimizi sürdürüyoruz.

Açık Lise TV Neler Yapar?

• Açık Lise TV, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün belirlediği müfredata uygun ders içerikleri üretir.

• Zorunlu ve seçmeli dersler, alanında uzman öğretmenler tarafından profesyonel stüdyolarımızda anlatılarak öğrencilere sunar.

• Her ders ve bu derslere ait üniteler için “Konu Kazanım Testleri” hazırlar.

• Sınavlarda çıkmış soruları analiz ederek, bir sonraki sınavda çıkabilecek soru örneklerini öğrencilerine sunar.

• Açık Lise ile ilgili güncel bilgileri paylaşır

Açık Lise TV’de Neler Var?

• Açık Lise TV’nin web sayfasında bütün derslerin videolu konu anlatımları bulunmaktadır. Açık Öğretim Lisesi dershanelerinde yüz yüze eğitim vererek bu alanda uzmanlaşan branş öğretmenleri, sınava yönelik ip uçlarıyla birlikte tüm dersleri basitten zora doğru anlattılar.

• Yine öğretmenlerimiz tarafından, her ünitenin sonunda “Ünite Soruları” çözüldü ve çözüm yöntemleri anlatıldı.

• Her ünitenin sonuna, öğrencilerin kendilerini test edebileceği “Konu Kazanım Testleri” eklendi.

• Her ders için “Genel Değerlendirme Testleri” eklendi. Bu sayede öğrencilerimiz sınav öncesi hazırlık kapsamında ne kadar yeterlilikte olduklarını test edebiliyor.

• Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı; bilinmesi gereken mevzuatlar ve Açık Öğretim Lisesi terimleri (dönem, donuk, silik aktif vb.) rehber öğretmenlerimiz tarafından incelendi ve öğrencilerimize bu konularla ilgili detaylı açıklamalar yapıldı.

• Rehber öğretmenlerimiz tarafından Açık Lise öğrencileri için çalışma programları hazırlandı.

• Açık Lise ile ilgili güncel haberler anında ve tarafsız bir dille üyelerimizle paylaşılmaktadır.

Açık Lise TV’ye Neden Üye Olmalıyım?
Türkiye’de yaklaşık 3 milyon öğrenci, öğrenimini Açık Öğretim Lisesi’nde tamamlamak için uğraş vermektedir. Fakat bu öğrencilerimizin eğitim alabilecekleri yeterli ve doyurucu bir platform (uzaktan eğitim, dershane vb.) bulunmamaktadır. Açık Lise TV, öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılamak adına yayın hayatına başladı ve içerik üretmeye devam ediyor. Yaklaşık 1500 eğitim videosu, 2000 konu kazanım testi ile alanında tek olmanın gururunu yaşamaktadır. Açık Lise TV’ye üye olarak ders kredilerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Referanslarımız Kimler?
Açık Lise TV, kısa süre içince yayınladığı videolarla öğrencilerimizin takdirini kazandı. Youtube kanalımızda yayınladığımız videolarla birlikte binlerce öğrencimiz liseden mezun oldu. Youtube kanalımız ve web sitemizde bulunan içerikleri kullanarak mezun olan öğrencilerimiz bizi cesaretlendirerek yolumuza devam etmemizi sağladı. Bu anlamda platformumuzdan faydalanarak mezun olan öğrencilerimiz referanslarımızdır. Sosyal platformlarımızda yapılan değerlendirmelerin yüzde 97’si Açık Lise TV’nin ürettiği içerikleri faydalı buluyor.

Vizyonumuz
Örgün Eğitim dışında kalmış ve eğitimlerini yarıda bırakmış bireylerinin orta öğretim mezunu olmalarına yardımcı olmak ve hedeflerini yükseköğrenim doğrultusuna yönlendirmek. Aynı zamanda tüm öğrencilerin bu platformdan haberdar olmasını sağlamak.

Misyonumuz
Açık Öğretim Lisesi’nde kayıtlı öğrencilerine eğitim alanında destek olmak ve bu alandaki bilgi eksiklerini gidererek, bütün bireylerin eşit eğitim hakkı elde etmesine yardımcı olmak.