8.Dönem Oldum Ek Sınava Girebilir Miyim ?

Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri,

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı bu yılki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav ile ilgili duyurusunu ilan etmek için oldukça bir süre bekledi. Ve bir çok öğrenci bu süreçte ek sınavın yapılmayacağını düşünerek 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı için 1.dönem kayıt yenilme işlemlerini yaptılar.

Ancak daha sonradan Ek Sınavın ilan edilmesiyle birlikte kayıt yenilemelerini gerçekleştiren öğrencilerin, 2017 ek sınavına başvuru yapıp yapamayacağı soruları gündemimize geldi.

İlgili makamlardan aldığımız bilgilere göre, Ek Sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibarıyla 8  ve üzeri olan öğrenciler, 2017 – 2018 yeni dönemi için kayıt yaptırsalar dahi 25 – 28 Eylül tarihleri arasında ek sınav müracaatında bulunabilecekler.

Ve ek sınavla mezun olan öğrencilerin, ek sınav sonuçlarının ilanından sonra 147′ yi arayarak yeni dönem için yaptırmış oldukları kayıtları silinebilir olduğunu  bildirilmiştir.

Ayrıca bu öğrencilerin kayıt yenilemek için yatırmış oldukları ücretlerin geri ödenmesine ilişkin bilgi almak için 147 ile irtibata geçmeleri gerektiği söylenmiştir.

 

 

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

8.Dönem Oldum Ek Sınava Girebilir Miyim ? (28 Yorum)

 1. Merhaba,ben dün aynı başlık ile ilgili soru sordum ama bana farklı bir cevap verdiniz.Şimdi kayıt yenileme ile birlikte 8.dönem olan öğrenciler sınava girebilecek mi?

  • Merhabalar Mete, son 3 sınavın değil genellikle ek sınavın yapıldığı yıldaki Ocak ve Mart aylarındaki sınavlarda çıkmış sorular çoğunu yeniden soruyorlar.

 2. Başlık farklı bir şeyi anlatıyor,yazının içeriği farklı bir şeyi anlatıyor. Bu 8.dönem mevzusu yeni kayıtla 8 olanlar için mi,yoksa önceki sınavdan 8 olanlar için mi? Kafam karıştı.

 3. Yeni kayitla 8.dönem oldu kizim ancak 194 kredide ve üniversite sinavini kazandi.Üniversite sinavini kazanan ögrenciler icin baska bir ek sinav sansi olabilirmi?

  • Merhabalar,bir ek sınav daha yapılması mümkün. Ancak Ek Sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibarıyla 8 ve üzeri olan öğrenciler katılabilecektir. yani bu eylül ayında kayıt yenileyip 8.dönem olanlar değil.

   • başvuru 02-05 ekim / sınav ise 14-15 ekimde olacakmış açık lise tv de yazıyor. siz ise 25-28 eylülde başvuru olacak diyorsunuz hangisi gerçek mağdur olmayalım lütfen

    • Merhabalar, en son bir haber daha yayınladık. Sınav tarihleri güncellendi. Ek sınav müracaatları 25-28 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav da 7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 4. Merhaba kredim 144 2.ek sınava mezun oluyorum üniversiteyi kazandım.sizce 2.ek sınav çıkar mı? Toplam dönemim 16 . Alan 2 diye bir şey çıktı zorunlu dersler etkiliyor mu ek sınavı ve yahut 2.ek sınav çıkarsa zorunlu dersleri vermek zorunda kalır mıyım

 5. merhaba

  Ben 7-8 ekimde sınava ek sınava gireceğim.Universiteye geçici kayıt yaptırdım.Sınavdan sonra ne kadar surede diplamamı alırım.Veya mezuniyet belgesi ile universiteye kesin kaydımı yaptırabilirmiyim.

  • Merhabalar, diplomaların basım süresi ortalama olarak 2-4 ay arasında. Halk eğitimden alacağınız geçici mezuniyet belgesiyle kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

   • Hocam 144 kredim var 2.ek sınav çıkarsa mezun olabiliyorum. Üniyi kazandım geçici kayıt yaptırabilir miyim. 1 senem sınav çıkarsa boşa gitsin istemiyorum

 6. Kayıt yenileme yapmadım
  Ek sınavla mezun olacağım için
  Sıkıntı olmaz dimi ek sınav başvurumda

 7. Merhaba arkadaslar. 8 donem uzeriyim, normal kayit yenilememi yaptim. Bu ek sinava katlabilir miyim ? Katilirsam bu sene 4 sinava girmis mi olacagim! Yanitlarsaniz cok sevinirim.

  • Merhabalar, Ek Sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibarıyla 8 ve üzeri olan öğrenciler katılabilecektir. Kayıt yenilemeden sonra 8 olduysanız maalesef katılamazsınız.

 8. Ben 8 dönem uzeriyim hende fazlaca 2008 den beri okuyorum bugun ek sinav kaydimi yapturdim
  1. Ders secimi görünüyor sayfamda ama yapamıyorum
  2. Sinava girebilecekmiyim

  • Sistem ile ilgili bir sorun var. Bazı öğrencilerde de aynı sıkıntı. Zaten ek sınava girememe durumunda kayıt yaptıramazsınız. Sürekli sistemi tekrar kontrol ediniz açılacaktır.