8. Dönem Herkes Ek Sınava Girebilecek

Ek Sınava Tüm Öğrenciler Girebilecek

Açık lise resmi sitesinde yayınlanan habere göre ek sınava 8. Dönem olan tüm öğrenciler girebilecek.

2 gün önce sitede yayınlanan ek sınav başvurusunda kafaları karıştıran bazı ifadeler bugün net bir sekilde açıklandı.

Ek sınav 3  oturum şeklinde olaçaktır. Başvuru tarihleri 02-05 Ekim 2017

Sınav tarihi ise 14-15 Ekim 2017

Ek sınava hazırlanmak isteyen öğrenciler için Açık lise tv YOUTUBE kanalından bizleri takip edebilir.

Kanalımızı buradan takip edebilirsiniz

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

8. Dönem Herkes Ek Sınava Girebilecek (19 Yorum)

 1. Merhaba. Benim kredim 153 dönemim 12. Acaba hem kayıt yenileme hemde ek kayıt yapabilirmiyim. Erken mezun olmak istiyorum

  • Merhabalar, kayıt yenileme yaparsanız sistem sizi otomatikman alan yok 2’ye geçirecektir. Bu geçişten sonra bazı zorunlu dersler eklenebilir ve sizin bunları geçmeniz gerekecektir.

 2. Hocam bende bu ek sınava görebiliyorum .yalnız önümüzde bi kayıt yenileme süreci var .kaydımı yenilersem ek sınava girebilir miyim ((8 dönem ustuyum. ))

 3. Hocam bende bu ek sınava görebiliyorum .yalnız önümüzde bi kayıt yenileme süreci var .kaydımı yenilersem ek sınava girebilir miyim ((8 dönem ustuyum. ))

 4. Merhaba benim kredim 101 dönemimde 13 ek sınavlara hiç girmedim kayıt yenilemelerde varmış sanırım sizce ek sinava girsem bide kayıt yenileme yaptirsam ikisindede puan alma şansım varmı ? Eğer ikisinede girebiliyorsam ek sınava için ne yapmam lazım ücret hangi bankaya yatırılıyor ? Nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhabalar,ikisini de yaptırabilirsiniz ancak kayıt yenilediktek sonra sistemin sizi otomatik olarak alan yok2’ye geçireceğini unutmayın. Geçişle birlikte bir kaç ders eklenebilir onları da vermek durumundasınız. Ücretleri diğer dönem sınavlarında olduğu gibi Ziraat gibi anlaşmalı bankalara yatırabilirsiniz.

   • Nasil yani Alan yok 2 ye geciriliyor anlamadim Ben simdi kayıt yenileme yaptrdim 5 ekimde ek sinav için kayıt yaptırılıyor ben ekimde ona da kayıt yaptircam dersleri normal ders seçimi yapar gibimi yapi caz ek sınava önce giricem kayıt yaptirdigima ocak da kaydım silinmez dimi

 5. Hocam dönem 9 kredim 182 zorunlu ders yok 10 kredim kaldı bitirmeme kayıt yenileme yapmadım ek sınav müraacat tarihinin gelmesini bekliyorum şu anda mezun olmalarına az kredi kalan arkadaşlar ek sınavın sadece ünv.yi kazananları kapsadığını düşünerek kayıt yenilemişler ve alan yok 2 ye geçiş yaptıklarını görmüşler hiç zorunlu dersleri olmadığı halde verdikleri dersten tekrar sorumlu konumuna düşürülmüşler Bu durumda olup mezuniyetleri yanan çok mağdur arkadaşlar var Hocam size sorum şu; Benim gibi ek sınavı bekleyenler ek sınav ücreti yatırdıktan sonra sistemde Kayıt yenileme durumuna düşürülüp alan 2 ye zorunlu geçiş yapılması gibi bir durumla karşılaşması mümkün mü ?Hocam Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar Tolga, mümkün olmayacağını düşünüyorum. Zaten ek sınav için başvuru tarihleri farklı sisteme girdiğinizde ek sınava yönlendirecektir.

 6. Merhaba ben ek sinavlara giricem ama nasıl ders seçildiğini bilmiyorum yardımcı olursaniz sevinirim

  • Merhabalar, ek sınav başvuruları açıldığı zaman bankaya ödemeyi yaptığınızda sistem açılacak. Sizde sistem üzerinden ders seçme işlemlerini yapabileceksiniz.

  • Merhabalar, İlgili makamlardan aldığımız bilgilere göre; bu durum geçici bir süreç olduğunu, sistem henüz ders seçimi için açılmadığını, bir kaç gün içinde ders seçme işlemlerinin aktif hale getirileceği bildirilmiştir. Ayrıca Ders Seçme işlemi en geç 22 Eylül 2017 günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar yapılacaktır. Ders seçme işlemi sistemde ,“Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılabiliyor.

 7. Merhaba.Hocam ben yanlışlıkla mezunluğuma as kalmışken para yatırdım.ek sınav diye sanıp para yatırdım mezun olunacakken bir kaç ders daha eklendi ne yapmam gerekiyor. Birde hocam ben okuldan mezum olabilirlik yazısı aldım ama üniversitede bir aksilik çıktı.bana dediler öğrencilik durumumda aktif yazıyor dediler müdür onu düzelterek ekim ayında ingilizce dersi vericektir yazısı olması gerekiyormuş ama müdür nasıl yapılacağını bilmiyor nasıl yapmamız gerektiğini söyleyebilirmisiniz hocam.

  • Merhabalar, ek sınavla mezun olduğunuz takdirde alan yok2 ile gelen dersler geri alınacak ve zorunlu olmayacak sizin için. Diğer sorunuza gelecek olursak Halk Eğitim Merkeziyle irtibata geçmenizde yarar var.