7-8 Ekim 2017 Ek Sınavına Girmek İsteyen Öğrencilerin Dikkatine

Üniversiteyi kazanıp da ek sınav başvurularını kaçıran öğrenciler dikkat! MEB başvuruları uzattı. Bugün mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

 

MEB’in ilgili Açıklaması:

03.10.2017 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR SADECE ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE yönelik sistemimiz açılacaktır. Başvurunun geçerli sayılabilmesi için;

 

1-  Öğrenci adayı,  T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğühesabına (Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Bedeli),  30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.)

 

2- Üniversiteyi kazandığına dair ÖSYS Sonuç Belgesinin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

 

3- Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne yönelik yazılacak dilekçede Sınava girmek istediği sınav merkezi, öğrencinin TC. Kimlik numarası, adres ve telefon bilgileriyle dilekçeyi gönderdiği tarih mutlaka belirtilecektir.

    2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ek Sınav İl ve İlçe Merkezleri için tıklayınız.

4- Sınava gireceğiniz dersler otomatik olarak atanacak olup, herhangi bir ders seçiminde bulunulmayacaktır.

 

5- Başvuru işlemleri Merkez tarafından yapılacak olup, bu konuda herhangi bir Halk Eğitim Merkezine başvuru yapılmayacaktır. Ayrıca başvurular merkezden alınacağı için başvuru yapan öğrenciler sisteminden kendisini 2016_4 aktif olarak görüntüleyemeyecektir. Bu yüzden sınav giriş belgelerini alana kadar beklemede kalacaklardır.

 

6- Dilekçe ve ÖSYS Sonuç Belgesinin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünün aciklise@meb.gov.tr adresine e posta göndermesi ya da 0312 213 01 75 numarasına faks göndermesi gerekmektedir.

 

DİKKAT: Müdürlüğümüze belgelerinden herhangi birini eksik gönderen aday sınava giremeyecektir.

 

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

7-8 Ekim 2017 Ek Sınavına Girmek İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (24 Yorum)

  • Merhabalar, dün ek sınav başvurularını yeniden açtıkları için giriş belgelerini yayınlamaları bu kadar uzun sürmüştür. Bugün yarın açıklayacaklardır.

  • bende ek sınav harcımı yatırdım.ders seçimide yaptım.sonra evrak gönderme meselesi varmış.yeni öğrendim.napıcam bilmiyorum.bide üniversiteye başladım.sınava giremessem okuldan atılıcam :/

  • Merhabalar, dün ek sınav başvurularını yeniden açtıkları için giriş belgelerini yayınlamaları bu kadar uzun sürmüştür. Bugün yarın açıklayacaklardır tahminimce.

  • Merhaba, dün ek sınav başvurularını yeniden açtıkları için giriş belgelerini yayınlamaları bu kadar uzun sürmüştür. Bugün yarın açıklayacaklardır.

 1. handan hocam bu AÖL MAÖL zaten hep ömrümüzü yedi ya şuna bak daha giriş yerleri açıklanmadı sınava 2 gün var okulumuzu bulacaz yazık günah ya 30 tl yatırıyoruz griş yerleri daha ortada yok

 2. Bende ek sınav harç parasıni yatirdim ,ders seçimini yaptım nerden çıktı bu evrak gönderme meselesi öyle birşey yoktu neden böyle birşey yapıyorlar sonradan birşey çıkarıyorlar

  • Merhabalar, bu başvuruyu kaçıran üniversiteye kayıt olan öğrenciler için geçerli bir durum siz eğer ilk başvuru açıldığında yaptıysanız evrak göndermenize gerek yok.

 3. Hocam bi sorum olcakti son 9 kredim kaldi zorunlu derslerimin hep si bitmisti 7 tane daha cikarmislar.n yapcaz .yoksa boyle bitmicek

 4. merhaba ben bir şey soracaktım ben çık öğretim lise okuyorum kaçıncı sınıf olduğumu nereden öğrene bilirim bilginiz var mı ? birde ilk yaptırdığımda kitap verdiler o kitaplar sürekli kalacak mı yoksa sınıf sınıf değişecek mi ?

  • Merhabalar, açık lisede sınıf sistemi yerine dönem ve kredi sistemi vardır. Mezun olabilmeniz için 8 dönem ve 192 krediye sahip olmanız gerekir. Sisteminize girdiğinizde kaçıncı dönem olduğunuzu ve kaç krediye sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Kitaplara gelince her yeni ders için farklı kitap alırsınız.