3.Dönem Kayıtları Başladı

3. Dönem Kayıtları 07 Mayıs 2018 Pazartesi Başladı. Kayıt Yenilemeler 20 Mayıs 2018 Mesai Bitimine Kadar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği tarih aralığına göre AÖL kayıt yenileme işlemi, 7 Mayıs Pazartesi günü başlayacak, 20 Mayıs Pazar günü sona erecek. Kayıt yenileme işlemi, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem kaydı için zorunlu olacak.

Mazeretli kayıt yenileme işlemi ise 21-23 Mayıs tarih aralığında tamamlanacak.

Kayıt yenileyen öğrencilerin aynı tarih aralığında ders seçimlerini de yapmaları gerekiyor. Zorunlu derslerin seçimi sonrası seçmeli dersler arasından seçim yapılabilir. MEB, AÖL öğrencilerini 35 kredilik ders seçme haklarını doldurup doldurmadıklarını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor. Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 30 TL olarak belirlenmiştir.

Kılavuzun yayınlanmamasından dolayı ücret  30 TL (35) üzeri olabilir. Kayıt yenileme işlemlerini kılavuz yayınlandıktan sonra yapmakta fayda vardır.

3. Dönem Sınavına Kimler Girebilir ?

Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerimizden 6 Temmuz 2001 ve daha önceki doğumlular kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır.

SINAV MERKEZLERİ NE ZAMAN BELİRLENECEK?

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Ders Seçme ve Sınav İrtibat Merkezi Belirleme
(Sınava Girmek İstediği Yer) İşlemleri 10-23 Mayıs tarih aralığında gerçekleştirilecek.

7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan sınavın giriş yerleri ise 3 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanacak.

Açık Lise Derslerine Nereden  ve Nasıl Çalışabilirim ?

Açık lise öğrencileri  artık yalnız değilsiniz.

Sizinde artık bir youtube kanalınız var. Açık lise konuları ve açık lisede çıkan soru çeşitlerini uzman hocalar eşliğinde çözümleri Açık Lise  TV youtube kanalından çalışabilirsiniz.

Açık lise TV  Kanalında Aradığınız Tüm Dersleri Bulabilirsiniz.

Açık lise öğrencilerine özel olarak hazırlanmış 700 den fazla video  youtube kanalında bulabilirsiniz. Açık lise öğrencilerinin  özellikle zor olan derslerde sadece 5-6 dakika ayırarak başarılı olabilecekleri bir çok ders bulunmaktadır.

Konu anlatımları yanında soru çözümleri ve deneme  sınavlarının bulunduğu youtube kanalı olan Açık  lise TV ‘ye abone olarak yeni yüklenen ders videolarını  takip edebilirsiniz.

Ders dışında öğrenmek istediğiniz Açık Lise ile ilgili rehberlik bilgilerini uzman rehber hocalarımıza danışabilirsiniz.

 

Herhangi bir ücret ödemeden ve kayıt olmadan ulaşabilirsiniz.

Kanala üye olmak ve ders videolarını izlemek için tıklayınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın