21 Nisan Telafi Sınavına Kimler Girebilir ?

31 Mart – 01 Nisan 2018 Açık lise sınavları tamamlandı. Optik formlarda meydana gelen hatalardan dolayı Açık Lise Sınavı 21 Nisan 2018 Cumartesi saat: 09:30‘da tekrarlanacaktır.

Bu Sınava Girme Şartları Nelerdir ?

21 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan sınavda herhangi bir şart bulunmamaktadır. Optik formlarında hata olması yeterlidir. Optik formlarında hata bulunmayan öğrencilerimiz bu sınava giriş hakları bulunmamaktadır.

 

Sınava Hangi Öğrenciler Girebilir?

Açık Lise sınavında optik formda eksik olan öğrenciler sınava katılacaktır.  Bu öğrencilerin sınav giriş belgelerinde 5 ve üzeri dersi olanlar sistem tarafından belirlenecektir. Ekstra bir yere başvurmaya gerek kalmayacaktır.

Sınav Tüm Derslerden mi Olacaktır?

Sınav tüm derslerden olmayacaktır.  Sadece optik formda yer almayan dersler olacaktır. Bu dersler sistem tarafından belirlenecek ve sınavdan önce sisteme yüklenecektir. Öğrencilerimiz sınav giriş belgelerinde bu dersleri görebilecektir.

Sınav için Kayıt Yaptırmak Gerekir mi?

21 Nisan 2018 yapılacak telafi sınavında sınava girecek olan öğrenciler belli olduğundan dolayı herhangi bir kayıt işlemi yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Sınava Aynı Okullarda mı Gireceğiz?

31 Mart – 01 Nisan tarihinde tüm açık lise öğrencilerine sınava girdiğinden dolayı tüm illerde bulunan okulların hemen hemen hepsi sınav için görevliydi. Fakat bu sınava girecek öğrenci sayısı fazla olmadığından tüm okullar yerine belirli okullarda sınav yapılması büyük ihtimaldir. Bu okullar sınavdan 3-4 gün içinde Açık lise resmi sitesinde büyük ihtimal ile  yayınlanacaktır.

Sınavda Nasıl Sorular Gelir?

Sınava az 3 hafta süre kaldığından dolayı öğrencilerimizin özellikle son sınavda çıkan soruların aynısı ya da çok benzeri gelme ihtimali çok yüksektir. Bu sebepten dolayı öğrencilerimizin sınav kitapçıklarını mutlaka almaları ve giremedikleri derslerin sorularını çözmelerinde fayda vardır.

Sınavlara Nereden Hazırlana bilirim ?

Açık Lise de hemen hemen tüm derslerin  anlatımları, deneme sınavları ve En çok soru çıkan sorular bölümleri ile Açık lise öğrencilerine hizmet eden tek kanal olan Açık Lise TV sayfasından hazırlana bilirsiniz.

Ders Anlatımları ve Deneme Sınavlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

21 Nisan Telafi Sınavına Kimler Girebilir ? (7 Yorum)

  1. Merhaba ben sınav saatini kaçırdığım için sınava hiç giremedim.5dersden gidecektim kaçırdığım oturumda.benimde bu sınava girme hakkım varmı acaba

  2. Sınav giriş belgesi almak istiyorum ancak “Geçersiz bir işlem yaptınız…!” uyarısı alıyorum