2.Dönem Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavı 19-20 Mart tarihlerinde yapıldı. Binler öğrenci, 3 oturum hainde yapılan sınavlarda ter döktüler ve sonuçları beklemeye başladı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sene başında belirlenen takvimde her hangi bir değişiklik yaşanmayacak. Buna göre sınav sonuçlarının 28 Nisan 2016 tarihinde açıklanması bekleniyor. Takvimde bir kaç günlük bir aksama olabilir. Sınav sonuçları açıklandığı tarihte web sitemizden duyurusu yapılacaktır.

Kayıt Yenilemeyi Kaçırmayın

Sınav sonuçlarının açıklandığı gün  , yani 28 Nisan 2016 tarihi le 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri de başlayacak. 12 Mayıs 2016 tarihine kadar sürecek kayıt yenileme işlemleri, bilindiği gibi halk eğitim merkezlerine gitmeye gerek kalmadan yapılabiliyor. Geçtiğimiz sınav döneminde, bu bilgiye ulaşamayan Açık Lise öğrencileri, Halk Eğitim Merkezleri önünde uzun kuyruklar oluşturmuş ve bu merkezlere ayrıca kayıt ücreti ödemek zorunda kalmışlardı. Bu mağduriyetin önlenmesi için çaba sarfetmeyen Halk Eğitim Merkezleri, haksız kazanç elde ederek öğrencileri mağdur ettiler.

Bu mağduriyetlerin bir daha yaşanmaması için web sitemizi takip ediniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2.Dönem Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi (2 Yorum)

    • Acık lisede Ygs başvuru tarihinde en az 6 Dönem öğrencisiyseniz başvuru yapabilirsiniz. Artık kredi limiti aranmıyor. Fakat açık lise bitmeden üniversiteye kayıt yaptıramazsınız. 30 kredi kaldıysa bitmesine Ağustos sınavından sonra ek sınavlar bulunmaktadır. Ek sınav sonunda hala 24 kredi kaldıysa Ankara da yapılan son ek sınava girerek acık liseyi tamamlaya bilirsiniz. Kısaca Açık lise bitirme tarihi Lys sınav tarihi değil üniversiteye kayıt tarihine kadar bitirmeniz gerekmektedir.