2. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı.

DİKKAT!!! II.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

19-20 Mart 2016 tarihinde yapılan 2015-2016 eğitim-öğretim yılı II. dönem sınav sonuçları açık öğretim lisesi web sayfasında  açıklanmıştır.

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2015/2.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir. Bu konuda takibi aciklisetv.com adresimizden yapabilirsiniz

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyan öğrenciler işlemlerini yaptırdıkları Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “İlgili Makama”mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

“Mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerimiz çıkma belgesi alamazlar.Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

Sınav Sonuçlarına İtiraz İçin Yapılması Gerekenler

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrenciler , sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü‘ne müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın