12 Nisan’dan İtibaren Diplomalarınızı Alabilirsiniz

02-03 Ocak 2016 tarihinde yapılan, 2015-2016 eğitim öğretim yılı I. Dönem (2015-1) sınavları sonuncunda mezun olan öğrencilerin diplomaları 08 Nisan 2016 tarihinde  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gönderilmiştir. Mezun öğrenciler diplomalarını 12/04/2016 tarihinden sonra diploma harcı yatırmadan alabilirler.

Öğrencilerin diplomalarını alabilmeleri için diplomalarının hangi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde gönderildiğini Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek “Mezuniyet İşlemleri” altında bulunan “Diploma Bilgileri” kısmından öğrenebilirler.

Bazı öğrencilerin “Daha Önce Mezun Olduğu Okul” bilgisinin eksik olması veya dosyalarının Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri tarafından Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine taranarak aktarılmaması nedeni ile basılamamıştır.

Belge ve Bilgisi Eksik Olan Açık Lise Öğrencileri Ne Yapacak

Belge ve bilgileri eksik olan öğrencilerin dosyalarının bulunduğu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek evraklarının Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine taratarak aktarılmasını sağlayacaklardır. Daha sonra Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünü 0 312 213 01 75 nolu faks veya aciklise@meb.gov.tr mail adresine yazacakları dilekçe aracılığı ile bilgilendirmeleri durumunda, diplomaları basılarak istenilen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne gönderilecektir.

Açık Lise öğrencilerinin diploma dağıtım işlemleri, Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın