1.Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Başladı

Sevgili Öğrenciler,

Açık Öğretim Lisesi 2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başladı. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla  yaptıkları Kayıt Yenileme işlemlerini 21 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezlerinden gerçekleştirebilirler. İçinde bulundukları dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik durumdaki tüm öğrenciler kayıt yenileyebilirler. 2017-2018 Açık Öğretim Lisesi 1.Dönem sınav tarihleri henüz belli olmamakla birlikte sınava girmek isteyen öğrencilerin ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem İlk Kayıt Başvuruları 21 Ağustos – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesi 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Mazeretli İlk Kayıt Başvuruları 18 Eylül– 22 Eylül 2017 tarihleri arasında İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılacak.

 

Ayrıntılar ve kılavuzun tamamı için linke tıklamayı unutmayın. 

 İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

 Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Lise Tv

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

1.Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Başladı (11 Yorum)

  1. Öğrencilik durumu aktifken 2017 1.donem kaydını bankaya ücret yatırıp internetten yapabiliyormuyuz. Halk eğitime gitmek zorundamiyiz.

    • Merhabalar, öğrencilik durumu ‘Aktif, Donuk veya Silik’ olan öğrencilerimizden kayıt yenileme sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış olanların, kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.

  2. bu ülke kadar saçma eğitim sistemi görmedim ek sınav çıkmıyor çıkmadığı gibi üniversiteye kayıt olmamızı istiyorlar mezun olabilirlilik yazısı ile bir çok insan şehir dışında üni kazandı gidip kayıt olacak okadar masraf yapacak buda yetmez gibi yeni kayıt dönemi geldi ve alan yok2 geçişlerimiz sağlandı benim sadece 25 kredim kaldı ve zorunlu dersim yok kayıt yaparsam eğer zorunlu dersler açılacak tekrardan nolur eğitim sisteminden elinizi çekin artık bu işi bilen insanlar gelsin yeterrrr hep mağduriyet kaybedilen kocaman bir sene ve masraflar cabası insan hayatından zaman çalmak kadar kötü bişey olamaz eğer bu yazıma itiraz edecek çıkarsada buyursun numaram 0533 400 6539 …

  3. Hocam ilk kaydim 2013 sinavada girdim o zamn askerlik derken baya bir ara verdim 4 sene kadar simdi kayit yeniledim aktif gözüküryor ama dersimi secemiyorum

    • Merhabalar, sistem bazen kayıt yenileme işlemini yaptıktan bir gün sonra aktif olabiliyor. Yeniden deneyin eğer hala aynı sorunu yaşarsanız kayıtlı olduğunuz Halk Eğitim Merkeziyle irtibata geçmenizde yarar var.